banner124
banner112

Hollanda'da sigara ve aşırı alkol tüketenler daha yüksek sağlık sigortası ödesin

banner94

Hollanda’da yapılan bir ankette, halk sigara ve aşırı alkol tüketenlerin daha yüksek sağlık sigorta primi ödemesi gerektiğini istedi.

GÜNDEM 03.10.2019, 14:05 03.10.2019, 13:39
Hollanda'da sigara ve aşırı alkol tüketenler daha yüksek sağlık sigortası ödesin
banner119

Merkez İstatistik Bürosu CBS’in araştırmalarına göre, Halkın yüzde 52’si özellikle sigara içenler ve çok miktarda alkol alan insanlar için daha yüksek sağlık sigorta primi ödemesi gerektiğini istedi.

Ankette, sigara içenlerin yüzde 20'si de aynı fikirde olduğunu ifade etti.

Halkın onda dördü ise sağlıksız yaşam tarzı olan kişilerin de daha yüksek sağlık sigorta primi ödemesi gerektiğini savundu.

Katılımcıların dörtte birine (yüzde 24) göre, fazla kilolu insanların da daha fazla prim ödemesi gerekiyor. Halk, bunun yanı sıra bu kişiler arasında yeteri kadar egzersiz yapmayanların daha pahalı prim sigortası ödemesi taraftarı.

Merkez İstatistik Bürosu'na göre, Araştırma, özellikle erkeklerin, sağlıklı bir yaşam tarzı olan insanlar için primin düşürülmesi ve sağlıksız bir yaşam tarzı olan insanlar için primin artırılması gerektiğine inandığını söylüyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@