banner112

Hollanda'da polis düğün konvoyuna ceza yağdırdı: 3 bin euro

Hollanda'nın Rotterdam kentinde, gereksiz yere korna çalarak gürültü kirliliği yarattığı ve "antisosyal davranışlar sergilediği" gerekçesiyle bir düğün konvoyuna 3 bin eurodan fazla para cezası verildi. 

GÜNDEM 18.11.2019, 10:01 18.11.2019, 08:25
Hollanda'da polis düğün konvoyuna ceza yağdırdı: 3 bin euro
© Arşiv FOTO

Hollanda'nın ikinci büyük kenti olan Rotterdam'ın, göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı güney bölümünde polis, Cumartesi günü öğleden sonra bir düğün konvoyunu durdurdu.

Polise göre, yaklaşık 30 araçtan oluşan düğün alayı, tehlikeli sürüş ve  "antisosyal" davranışlarıyla, diğer yol kullanıcılarının güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye attı. Konvoydaki sürücüler, kırmızı ışıkta geçip, bazı yolları kapattılar. 

Gereksiz yere korna çalıp gürültü kirliliği yaratan araçlar, kaldırıma ve yolun ortasına park edildi. Düğün konvoyundaki araçlarda bulunanlar da, pencerelerden sarkıp, meşaleler yaktı.

Polis, düğün konvoyuna 3 bin eurodan fazla para cezası kesildiğini bildirdi. 

Nüfusunun yarıdan fazlası göçmenlerden oluşan Rotterdam'da, Ağustos ayı sonunda bir düğün konvoyundakiler tarafından, kendilerini uyaran polis memurunun dövülmesi tartışmalara neden olmuştu.

Kent konseyindeki sağ partiler, Türkiye ve Faslı göçmenler tarafından düzenlenen düğün konvoylarının tamamen yasaklanmasını istiyor.

Rotterdam Belediyesi ise, olumsuz olayların önüne geçilmesi amacıyla, düğün konvoyları için 6 hafta öncesinden bildirim zorunluluğu getirilmesini kabul etmişti. Ancak uygulama henüz yürürlüğe girmedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Kaynak: BBC

Yorumlar (7)
Veyis Şenyürek 2 yıl önce
Bence çok yerinde olan ve hak edilen ceza. O kadar uyarılara rağmen halen sokaklarda trafiği alt üst edip kaos yaratanlar bu cezaları almalılardı düğünlerde yapılan kanunsuz şımarıklıklar bitsin.
Utanıyoruz artık Avrupada yapılan bu gibi olaylardan
Tayfun Kara 2 yıl önce
Bu bir ahlaki çöküntünün neticesidir. Toplumun kural ve değerlerini hiçe sayan bu magandaliklara bir son verilmelidir. Git gide kalite seviyesi düşen bir topluluk haline geliyoruz. Hollandadaki Türk toplumunun ileri gelenleri,kanaat önderleri, din görevlileri,öğretmenleri bu tarz konulara dair kafa yorup adım atmalıdırlar.
Garip kilic 2 yıl önce
Dugun alaylarinda bu Tür konvoylar bir anda cok güzel fakat bir baskasinin hayatini tehlikeye atmak trafik canavarligi yapmakta hosdegil zaman ve mekan sana dfgil sen zaman ve mekana uyacaksin hoşgörü yu kotekullandinmi zararlı cikarsin!!!.
Szaa 2 yıl önce
Biz eşimle Alanyaya tatile gitmiştik, Bütün mazaların camlarında yabancı yazılar yazıyordu , ve bolcada turist vardı orda .Dükkan sahipleri bildikleri dillerle konuşmaya çalışıyordu insanlarla, Hangi ülkede var bu ve bir gün şehirde gezerken uzaktan yırtıla,yırtıla bağıran sesler duydum ,sonra o sesler yanımıza yaklaştı hepside yabancı turistlerdi .Ben diyeyim 30 siz diyin kırk kişi kendilerini vatanlarında ve sevinçli hissettiklerini düşünüyorum, çünkü olanca güçleriyle gülerek bağırarak, kahkaha atarak şarkı söylüyordular , bunu başka ülkede yapabilirmisiniz diye düşünüyorum, Türkiye halkı yabancılara kucak açıyor ve seviyor ,bu kadar serbest davranmaları bundandır diye düşünüyorum ve dünyadada böyle olmasını isterdim, insanlara saygı ,kültürlerine saygı değişik bir renk katıyor ,monoton hayata.
Musa 2 yıl önce
Olacağı belli kendini bilmezler sonradan görme diye buna derim kanun var yasa var haddini aşarsan kanlanacaksin
Hikmet aktaş 2 yıl önce
Ya dugun konvoylari herzaman tehlikeli yani 3 araba olsa ne olur bana gore cok araba silah kullanma kuru sıkı bile olsa başkalarına örnek oluyorlar
Dugunu olan yada olacak olan çiftlere şimdiden mutluluk diliyorum lakin hoş olmayan davranislardan kaçinmak dilegiyle esen kalin
Mehmet tufan 2 yıl önce
Dinsizin hakkından imansız gelir sözü tamda bu habere göre olsa gerek diye düşünüyorum. Saygılar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@