Hollanda'da marketler sigarayı açıktan satamayacak

banner94

Hollanda’da bulunan marketler 1 temmuzdan itibaren sigara ya da tütün paketlerini açıkta teşhir ederek ya da raflara dizerek satamayacaklar.

GÜNDEM 28.06.2020, 14:22
Hollanda'da marketler sigarayı açıktan satamayacak

Yasak aslında 1 ocakta başlamak üzere karara bağlanmıştı ancak büyük market zincirlerinin hazırlıklarını tamamlamak üzere süre istemeleri sonucu 1 temmuza ertelenmişti.

Koronavirüs salgınına rağmen büüyk çoğunluğun gerekli raf ve tezgah düzenlemelerini yaparak 1 temmuz çarşamba günü başlayacak yasağa uyacakları tahmin ediliyor.

Halk Sağlığı, Kalkınma ve Spor Bakanlığı yetkilileri 1 temmuzdan itibaren yasağın yürürlüğe gireceğini ve uymayanlara 450 ile 4500 euro arasında değişen cezalar yazılacağını açıkladılar.

Sigara ve diğer tütün ürünlerinin açıktan sergilenmesi yasağı, sigara alışkanlığına karşı alınan büyük bir tedbir paketinin parçası olarak 2017 yılında alınan karar gereği uygulanacak. Hollanda toplumunda tütün ürünleri, halk sağlığını tehdit edecek boyutlarada yaygın olarak tüketiliyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Habernet

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@