banner112

Hollanda'da Koronavirüs yaydığı iddiasıyla baz istasyonlarını yaktılar

banner94

5G teknolojisinin koronavirüsün yayılmasında rolü olduğu teorileri sosyal medyada hızla yayılırken Hollanda’nın farklı şehirlerinde baz istasyonlarına ve telekom altyapısına saldırılar gerçekleşti.

GÜNDEM 11.04.2020, 21:04 11.04.2020, 20:28
Hollanda'da Koronavirüs yaydığı iddiasıyla baz istasyonlarını yaktılar
banner119

Adalet Bakanı Ferd Grapperhaus baz istasyonlarının yakılmasının hayati tehlikelere sebebiyet verdigini belirterek, ''Acil servislerimize ve dolayısıyla toplumumuza bir saldırıdır” ifadesini kullandı.

Son günlerde Hollanda’nın çeşitli yerlerinde baz istasyonları ateşe verildiğini bildiren Adalet Bakanı Grapperhaus, yapılan eylemlerle ilgili bilgisi veya şahit olan vatandaşların en yakın polis merkezine başvurmalarını istedi.

"Hiçbir sebep yok''

Sosyal medya üzerinden üretilen komplo teorilerinde korona virüsünün 5G internet ağından dolayı gerçekleştiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını aktaran Bakan, "Baz istasyonlarından şüphelenmek için hiçbir neden yok." Dedi.  Ayrıca 5G'nin Hollanda'da henüz kullanılmadığının altı çizildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Ahmet Mehmet 2 yıl önce
Super yapmışlar anca öyle biter bu pislik
Hasan AYDIN 2 yıl önce
5G ile ilgili bir video linki paylaşıyorum, izler ve araştırırsanız ne kadar tehlikeli olduğunu tahmin edebilirsiniz.

https://youtu.be/-OwQoOJ518E
Halit 2 yıl önce
Bir suçlu bulundu afrikada 5g var sanki bir zamanlar da kara veba için yahudi yakmışlardı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@