banner84

Hollanda'da korona virüsten ilk ölüm

banner94

Hollanda’da şimdiye kadar Korona virüs vakası tespit edilen kişi sayısı 82. Bugün korona virüs nedeniyle ilk ölüm yaşandı.

GÜNDEM 06.03.2020, 13:51
Hollanda'da korona virüsten ilk ölüm
banner105

Hollanda'da corona virüs nedeniyle ilk ölüm yaşandı. Koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 97 bini geçti

Hollanda'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti. Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsünce yapılan yazılı açıklamada, Rotterdam kentindeki Ikazia Hastanesinde karantina altındaki 86 yaşındaki bir erkek hastanın öldüğü belirtildi.

Açıklamada, ülkede ilk defa Kovid-19'dan bir kişinin yaşamını yitirdiği, hastalığın kişiye nasıl ve nerede bulaştığının ise henüz belli olmadığı ifade edildi.

Hayatını kaybeden kişiyle iletişimde bulunanların evde kalması çağrısından bulunulan açıklamada, gerektiği takdirde onlara da test yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Hollanda’da bu zamana kadar 82 kişide yeni tip koronavirüs tespit edildi. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@