Hollanda'da hayat pahalılığı yüzde 45 arttı

Merkezi İstatistik Bürosu (CBS) tarafından yapılan araştırmaya göre, Hollanda’da hayat 20 yıl içerisinde yüzde 45,1 daha da pahalandı.

GÜNDEM 09.01.2020, 21:04
Hollanda'da hayat pahalılığı yüzde 45 arttı

CBS, Euro'nun 2002 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, fiyatların hiç bu kadar hızlı yükselmediğini ve maaşlardaki artışın yeterli olmadığını belirtti. 

Maaşların ortalama olarak yılda yüzde 2,5 artığını kaydeden CBS, günlük sabit giderlerin daha çok arttığını ifade etti.

Hollanda'da hayat pahalılığı son 20 yılın zirvesinde

Hizmet bedelinin yüzde 60 pahalandığını açıklayan CBS, hizmetler arasında ulaşım,sosyal hayat ve kiralar gibi unsurlara dikkat edildiğini açıkladı.

Hollanda’da son 20 yılda maaşlarda yüzde 25 artış yaşandığı bildirildi. Kiraların da yüzde 75 arttığı görülüyor. CBS verilene göre enerji ücretleri yüzde 130 artış ile AB’nin en pahalı enerjisinin Hollanda’da olduğu açıklandı.

Sosyal hayatın da gün geçtikçe daha da gerileyen Hollanda’da bir günlük gezi planlamak için günümüzde müze veya tema parkları biletlerine ortalama yüzde 72 zam geldiği belirtildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Hilas Rimed 1 yıl önce
geri
ulkeme donecem

Gelişmelerden Haberdar Olun

@