Hollanda'da camiler ihtiyaç halinde mekanlarını hastaneler için açacak

banner94

Hollanda'da bazı İslami kuruluşlar, gerektiğinde hastane ihtiyacının karşılanması için kentteki camilerin kullanılabileceğini açıkladı.

GÜNDEM 27.03.2020, 15:34
Hollanda'da camiler ihtiyaç halinde mekanlarını hastaneler için açacak

Hollanda’da camiler, koronavirüs hastaları için giderek artan hastane ihtiyacının karşılanması için mekanlarını açacak.

Ülkede ikinci büyük şehri olan Rotterdam’daki İslami Örgütler Platformu (SPIOR) ve Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı Hollanda İslam Federasyonu (NIF), konuyla ilgili açıklamalada bulundu. 

SPIOR tarafından yapılan açıklamada, salgın önlemleri nedeniyle 1 Haziran'a kadar kapalı olan Rotterdam'daki çok sayıda caminin, sağlık ve bakım hizmetleri için kullanılabileceği belirtildi.

NIF de, ’’Bazı cemiyetlerimizin mekanları ihtiyaç halinde hastaneler tarafından hastalara hizmet etmek için kullanılacaktır.’’ açıklamasında bulundu.

Sağlık kuruluşları, henüz bu öneriye yanıt vermedi.

Salgın nedeniyle hastanelerin giderek ihtiyacı karşılayamaz hale gelmesi nedeniyle, Rotterdam'daki Ahoy Gösteri Merkezi'nin de geçici hastane ve bakım merkezi olarak düzenlenebileceği açıklandı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (2)
Sukri 1 yıl önce
Allah Razi olsun,
MEHDİ 1 yıl önce
CAMİ YÜCE ALLAHIN EVİDİR.
SALGINI YARATANDA YÜCE ALLAHTIR.
BU YÜZDEN CAMİLER KORONA İÇİN HASTANEYE ÇEVRİLEMEZ.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@