banner76

Hollanda Başbakanı Rutte’dan Ramazan mesajı

Hollanda Başbakan Mark Rutte, ülkede yaşayan Müslümanların ramazan ayını tebrik ederek evde kalmaları tavsiyesinde bulundu. 

GÜNDEM 23.04.2020, 15:45 23.04.2020, 14:48
Hollanda Başbakanı Rutte’dan Ramazan mesajı

Rutte, sosyal medya hesabından, ramazan ayı öncesi bir camiye yaptığı ziyaretin fotoğraflarını paylaşarak ülkedeki Müslümanlara mesaj verdi. 

Yaptığı paylaşımda Rutte, “Bu, dünyadaki tüm Müslümanlar için özel bir zaman. Aile ve arkadaşların namaz ve iftar zamanında bir araya gelmemeleri zor bir durum. Bir caminin imamları ve yönetimiyle cemaatin bu durumu nasıl ele aldığını görüştüm.” ifadelerini kullandı.

Camilerin birçok insan için önemli bir sosyal işleve sahip olduğunu belirten Rutte, “Camiler şu anda kapalı olduğundan dolayı yardıma ihtiyacı olan ya da yalnız olan insanlar için fazladan ilgi gösteriliyor ve ramazanı uzaktan da olsa birlikte yaşabilmek için farklı uygulamalara başvuruluyor.” diye konuştu.  

Rutte, Hollanda’daki tüm Müslümanların iyi ve sağlıklı bir ramazan geçirmelerini dileyerek “Bu dönemde de evde kalmanızı rica ediyorum. Ne kadar zor olsa da ramazan ayında kurallara uyun. Koronayı birlikte kontrol altına alabiliriz.” çağrısı yaptı. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@