banner84

Gurbetçiye dövizli Bireysel Emeklilik Sistemi geliyor

banner94

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yurt dışında bulunan vatandaşlara dövizli Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) imkanı getirileceğini belirtti.

GÜNDEM 17.02.2020, 19:43 17.02.2020, 17:55
Gurbetçiye dövizli Bireysel Emeklilik Sistemi geliyor
banner105

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM Başkanlığına sundukları kanun teklifinin yurt dışında bulunan vatandaşlara ve Mavi Kart sahiplerine dövizli Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) imkanı getireceğini belirtti.

KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan 25 milyar liralık kaynağın, 35 milyar liraya çıkarılacağını ifade eden Muş, bunun KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla piyasaya ekstra 175 milyar lira finansal destek anlamına geldiğine dikkati çekti.

Muş, düzenlemeyle asgari ücretteki işverenlerin destek tutarının 2020 yılı için 75 lira olacağını kaydetti.

Mesleki yeterlilik belgelerinin düzenlenmesine ilişkin İşsizlik Fonu'ndan destek verildiğini hatırlatan Muş, bu desteğin 2021'in sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Mehmet Muş, kanun teklifiyle, Esnaf Ahilik Fonu'nun başlangıcının 2020 sonuna kadar erteleneceğini bildirdi.

Tüketicilerin ihtiyaçlarının yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmasıyla ilgili düzenleme yapacaklarını anlatan Muş, "Bir vatandaşımız 'Ben kullandığım elektriğin yenilenebilir enerjiden gelmesini istiyorum.' derse bu düzenlemeyle buna imkan sağlamış olacağız. Buradaki fiyat tarifesinin belirlenmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna yetki veriliyor." dedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

Yorumlar (4)
Ozan 1 yıl önce
Ne zaman paraya sıkışsanız Avrupa’daki vatandaşları hatırlayın.onlarda zaten dolandırılmak için herzaman hazır bekliyor.Emeklilik diyerek binlerce eurolar gitti dolandırıldı .
Ozan 1 yıl önce
Demekki Türkiye ye para lazım.Yetişin Avrupa’da ki Türk vatandaşları
NEJMETTIN 1 yıl önce
O zaman turkıyedekılerde burdakılerde yararlansınlar neden yapmıyorlekı
Garip Kilic 1 yıl önce
Bunlar insanlari kendileri gibi mal zannediyorlar oy zamani. Ve nereden nasil para alabilirim diger zamanlarda tanimazlar sezonlara gore ucak tarifeleri katmerli zam nalet olsun bu zihniyete halk uyansa uc maymunu oynamaktan kurtulsa iste ozaman görür ler anyayi konyayi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@