banner124
banner112

Etek altı fotoğraf çekenler, cinsel saldırı suçu kapsamında cezalandırılacak

banner94

Almanya'da hükümet, "kabahat" kapsamında değerlendirilen kadınların kamuya açık alanlarda eteklerinin altından fotoğraf çekme eyleminin "suç" olarak kabul edilecek.

GÜNDEM 14.11.2019, 16:17
Etek altı fotoğraf çekenler, cinsel saldırı suçu kapsamında cezalandırılacak
banner119

Almanya'da hükümet, "kabahat" kapsamında değerlendirilen kadınların kamuya açık alanlarda eteklerinin altından fotoğraf çekme eyleminin "suç" olarak kabul edilmesi ve bu suçu işleyen kişilere verilen cezayı ağırlaştırmaya yönelik yasal düzenleme için kolları sıvadı. 

un haberine göre, Adalet Bakanı Christine Lambrecht öncülüğünde hazırlanan ve parlementonun onayına sunulacak olan yasa tasarısına göre, kadınların göğüs bölgesini fotoğrafını çekenler de cezalandırılacak.

Bir kadının elbisesinin altını veya göğüslerini görüntülemenin özel alanın aşağılayıcı bir şekilde ihlal edilmesi olduğunu söyleyen Adalet Bakanı Lambrecht, bu eylemin asla meşrulaştırılamayacağının altını çizdi.

Almanya'da genellikle alışveriş merkezlerinde ve yürüyen merdivenlerde yapılan "upskirting" olarak adlandırılan etek altı fotoğraf çekme eylemi kamu ahlakına aykırı bir davranış olarak kabul edilmesine rağmen, kabahat kapsamında değerlendiriliyor ve "suç" kapsamında sayılmıyordu. 

"Upskirting", İngiltere, İskoçya ve Yeni Zelanda'da cinsel saldırı suçu sayılıyor. Türkiye'deki benzer vakalarda ise özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan ceza veriliyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın     

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Kaynak:

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@