banner84

Ekonomiyi kalkındırmanın yeni yolu 'legal uyuşturucu'

banner94

Hollanda'da belediyelerin ardından Temsilciler Meclisi de uyuşturucunun legalleşmesinden yana olduğunu bildirdi. D66 partisinden Milletvekili Vera Bergk

GÜNDEM 23.09.2016, 17:17 23.09.2016, 17:17
Ekonomiyi kalkındırmanın yeni yolu 'legal uyuşturucu'
banner105
Hollanda'da belediyelerin ardından Temsilciler Meclisi de uyuşturucunun legalleşmesinden yana olduğunu bildirdi.

D66 partisinden Milletvekili Vera Bergkamp, '' belediyeler, belediye başkanları ve bir çok Hollandalı gibi artık mecliste de çoğunluk uyuşturucunun legalleşmesinden yana. Uyuşturucu piyasasında düzen sağlamak için bu iyi bir gelişme. Avrupa'da örnek ülke olabiliriz '' ifadesini kullandı. Bergkamp aynı zamanda illegak uyuşturucu kullanımının insan sağlığını da tehdit ettiği ve polisin gereksiz yere uğraşmak zorunda kaldığına dikkat çekti.

Adalet ve Güvenlik Bakanı Ed van der Steur konuyla ilgili yaptığı açıklamada, legal uyuşturucu uygulamasının nasıl sonuçlanacağını merak ettiğini belirtti. Bugüne kadar hükümetin bu konuya sıcak bakmadığını aktaran van der Steur, gelişmeleri yakından takip edeceğini bildirdi.

D66 partisi 'legal uyuşturucu' önerisi ile uyuşturucu piyasasının devlet kontrolünde olmasını sağlamayı, kalitenin artacağı bu sayede sağlık sorunlarının önleneceği ve legal olarak ekim yapacak kişilerin vergi ödemesini hedefliyor.

Başbakan Rutte'dan veto

D66 partisinin legal uyuşturucu önerisine Başbakan Rutte sıcak bakmadı. Rutte, kullanıcıların devlet kontrolündeki naif uyuşturucuları, illegal piyasada yer alan dozu yüksek uyuşturuculara tercih etmeyeceğini ve bu nedenle düşünülen projenin ilgi görmeyeceğini belirtti. İllegal üretimin önüne geçmenin kolay olmayacağını aktaran Rutte, '' zaten uyuşturucu yurtdışına satılıyor bu nedenle illegal üretimin devam edeceğini düşünüyorum'' sözlerine yer verdi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@