Ehliyetler tarih oluyor

banner94

Trafik tescil şube müdürlüğü RDW yaptığı açıklamada 2020 yılında ehliyetlerin app uygulaması olarak kullanılacağını duyurdu. RDW, teknoloji

GÜNDEM 03.10.2016, 16:54 03.10.2016, 16:54
Ehliyetler tarih oluyor
Trafik tescil şube müdürlüğü RDW yaptığı açıklamada 2020 yılında ehliyetlerin app uygulaması olarak kullanılacağını duyurdu.

RDW, teknolojide gelinen son noktada güvenlik açısından sorun yaşamayacaklarını belirtip, kağıt ehliyetlerinin tedavüldek kaldırılıp kartların kullanımına geçilmesi gibi gelecekte de bu kartların yerini akıllı telefonlarda kullanılacak olan app uygulamasının alabileceğinin sinyalini verdi.

Verilen bilgilere göre dijital ehliyetler uluslararası da geçerli olacak. ayrıca telefonun kaybedildiği veya çalındığı takdirde ehliyetlerin direkt olarak geçersiz sayılmasının mümkün olacağı aktarıldı. Günümüzde kullanılan ehliyetlerde bunun geçerli olmadığı ve kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabildiğine dikkat çekildi.

RDW, uluslararası anlaşmanın sağlandığı takdirde app uygulamasının ehliyet yerine geçeceğini ve bu sayede vatandaşın ehliyet kartlarını almak zorunda kalmayacaklarını açıkladı.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@