banner15

Dünyanın en çok hayran olduğu isimler: Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. sırada!

Dünyanın en çok hayran olduğu isimler: Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. sırada!

Dünyanın en çok hayran olduğu isimler: Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. sırada!

YouGov araştırma şirketinin hazırladı 41 ülkeden 42 bin kişinin görüşünü alarak hazırladığı listede Bill Gates, en çok hayranlık duyulan erkek unvanını korudu.

Çin Devlet Başkanı Şi Cingping, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin listede ilk 10'da yer aldı. ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıla göre iki sıra ilerleyerek 14'üncü olurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 19'uncu sıradaki yerini korudu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) eski 'first lady'lerinden Michelle Obama ise, eşi Barack Obama'yı geride bıraktı. Michelle Obama kadınlar listesinde ilk sıraya yerleşirken, eski ABD Başkanı Barack Obama ise erkekler kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

Türkiye'de zirvede Aziz Sancar ve Angelina Jolie

Yapılan araştırmanın Türkiye ayağında, hayranlık duyulan erkeklerin en başında, DNA konusundaki çalışmalarıyla Nobel Kimya ödülüne layık görülen bilim insanı Aziz Sancar, kadınlarda ise oyuncu Angelina Jolie yer aldı.

Sancar'ı sırasıyla Tarkan, Recep Tayyip Erdoğan, futbolcu Cristiano Ronaldo ve oyuncular Tom Cruise ile Brad Pitt takip etti.

Kadınlar listesinde ise Angelina Jolie, şarkıcı Shakira, model Adriana Lima, şarkıcı Hadise ve Rhianna ilk beşi oluşturdu.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!


Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER