banner112

Dünya Sağlık Örgütü: AstraZeneca aşısını kullanmaya devam etmeliyiz

GÜNDEM 17.03.2021, 15:38
Dünya Sağlık Örgütü: AstraZeneca aşısını kullanmaya devam etmeliyiz

Dünya Sağlık Örgütü'nden gelen son dakika açıklamasına göre, AstraZeneca ile aşılanma işlemlerinin devam etmesi gerektiği belirtildi.

AstraZeneca ilaç firması ve İngiltere Oxford Üniversitesi tarafından ortak geliştirilen Kovid-19 aşısı AstraZeneca'nın kullanımı aralarında Hollanda'nın da olduğu birçok Avrupa ülkesi tarafından geçiçi olarak durduulmuştu.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından yapılan yan etki riskinin az olduğu açıklamalarının ardından  bir açıklamada Dünya Sağlık Örgütü'nden geldi. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, AstraZeneca ile aşılanmaya devam edilmesi gerektiği belirtildi. Örgüt, "AstraZeneca aşısının faydaları risklerinden daha fazla, dünya çapında aşılama sürmeli" açıklamasını yaptı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın 

©️SONHABER.EU

Yorumlar (2)
Ahmet 11 ay önce
Deney faresi gibiyiz bir karar verin ne yapcanizi. Avrupa iyice karar vermede sacmalar oldu.
Szaa 11 ay önce
Bence kim izin veriyorsa ilk önce kendileri yaptırsın o aşıları.Bize güvence versinler .Bir kaç kişi aşıdan sonra ölmüş diye haberler gelmişti.Şimdi bu ölenler gözardımı edilecek. Allerjisi olanlar düşünülüyormu?Ne olacak???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@