DENK Partisine kumpas kuran gazetecilere suç duyurusu açıklaması

banner94

Sürekli özgür, demokratik ve hukuk devleti olduğunu gururla belirten Hollanda'da basının, kendinden olmayana karşı olduğunu ve karalamak için açıkç

GÜNDEM 19.06.2018, 22:16 19.06.2018, 22:16
DENK Partisine kumpas kuran gazetecilere suç duyurusu açıklaması
banner119
Sürekli özgür, demokratik ve hukuk devleti olduğunu gururla belirten Hollanda'da basının, kendinden olmayana karşı olduğunu ve karalamak için açıkça elinden geleni yaptığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Hollanda'da iki Türk kökenli Hollandalı Milletvekili tarafından kurulan DENK Partisi'nin hem genel hem de belediye seçimlerinde elde ettiği başarıyı hazmedemeyen medya kuruluşları her daim DENK'i kötülemek ve haklarında karalama kampanyası yürütebilmek için bin bir türlü iftira ve algılara başvurmaktan çekinmiyor.

DENK'e karşı yapılan hamlelere bir yenisi daha eklendi. BNNVARA gazetecileri Peter Kee ve David van der Wilde'nin iddiasına göre Almanya'da PVV ile ilgili bir banner DENK tarafından finanse edildi. Yapılan suçlamaları kabul etmeyen DENK, kurulan kumpası günyüzüne çıkararak, partiye zarar vermek isteyen her iki gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunabileceklerini açıkladı.

DENK'in konu ile ilgili basın bildirisi şöyle:

Persbericht: 19 juni 2018

DENK overweegt aangifte tegen twee parlementaire verslaggevers Peter Kee en David van der Wilde zetten bronnen aan om valse informatie over DENK te verspreiden.

Den Haag – De BNNVARA journalisten Peter Kee en David van der Wilde hebben een ex-opdrachtnemer van DENK aangespoord om valse informatie en beschuldigingen over DENK te verzinnen. Om deze reden overweegt DENK gerechtelijke stappen te ondernemen in de richting van Peter Kee en David van der Wilde.

Het verhaal, hoe journalisten Peter Kee en David van der Wilde DENK in de val wilde lokken, heeft DENK in een video uiteengezet. De conclusies zijn stuitend. Om hun item te maken verleidden zij hun enige bron, vroegen die bron om valse informatie te verzinnen, schonden zij ethische en journalistieke codes en de Nieuwspoortcode.

Het BNNVARA programma De Nieuws BV is voornemens morgen een onvolledig item te publiceren over DENK. Op herhaaldelijk verzoek van DENK om live in de uitzending te mogen reageren werd met gelegenheidsargumenten geweigerd. Wat DENK betreft is dit geenszins deugdelijke en transparante journalistiek.
De inhoud van het item is gebaseerd op één bron, die de afgelopen maanden dubbelspel speelde. Het was diezelfde bron die DENK voorzag van schokkende informatie over de werkwijze van deze twee journalisten. De twee journalisten van BNNVARA houden in deze ook geen rekening met de stelregel, één bron is geen bron.

https://www.youtube.com/watch?v=WtkrmeyYBls&feature=youtu.be

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@