banner76

DENK Partisinde beklenen istifa geldi! Yönetim düştü

Hollanda parlamentosunda 3 koltuğu bulunan ve ‘Türkler’in Partisi’ olarak bilinen DENK partisinin yönetimi düştü.

GÜNDEM 02.05.2020, 14:55 02.05.2020, 14:59
DENK Partisinde beklenen istifa geldi! Yönetim düştü

Parti içinde ve etrafında gelişen dalgalanmalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Fokur fokur kaynayan DENK Partisi krizine Yönetimde sayman görevinde bululan Şerif Uysalın istifa etmesiyle DENK yönetimi düşmüş sayılıyor.

Parti tüzüğünün 1.1. Maddesine göre, kurulun en az üç üyeden oluşan tek sayıdan oluşması gerekir. Saymanın istifasından sonra yönetimde kalan iki kişinin bir hükme kalmadığı ve yönetimin düştüğü açıklandı.

Tunahan Kuzu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar sonrasında parti içerisinde Selçuk Öztürk’e Denk Partisi belediye meclis grup başkanlarından istifa çağrıları yapılmıştı.

Birçok belediye meclis grupları ve parti meclisi tarafından gönderilen mektuplarda partinin geleceği için görevi bırakma çağrıları Hollanda gündeminde geniş yer alırken Selçuk Öztürk yaptığı açıklamada görevinden ayrılmayacağını yenilemişti.

Tunahan Kuzu’nun açıklamaları sonrasında beş kişilik yönetim kurulu üyelerinden Gladys Albitrouw ve Hanane Bittich istifa ettiklerini duyurmuştu. Yönetim kurulu üyelerinden ve sayman olarak görev yapan Şerif Uysal’ın Cumartesi günü istifa ettiği basın açıklamasıyla duyuruldu.

Denk yönetininden istifa etmeyen Selçuk Öztürk ve Zahir Rana önümüzdeki günlerde nasıl bir karar alacağı merakla bekleniliyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (4)
A demici 11 ay önce
Tunahan eline saglik partiyi ne hale gerirdin uckuruna sahip olsaydin bunlar opmazdi utanmadan bir cikmissin laf ediyon lider namussuzluk yapmaz onun bunun kizina goz koymaz Allah seni bildigi gibi yapsin daha cok yazarimda Allaha havele ediyom seni irz dusmani
Kara 11 ay önce
A.demirci Sizin mi irziniza gecti? Nasil Bu kadar eminsiniz :)
Sami ben 11 ay önce
Umutsuzların umudu iken şimdi umutlunun umutsuzluğu oldunuz.
sami demirtaş 11 ay önce
basit insanların saltanatı cabuk
yıkılır plan projesi olmayan
onun bunun komplosuyla cabuk ucargider.ve biriler de.
mademki canınız bı sıkkındı niye bu müslümanları ortada bıraktınız
şahsen benim için islami parti yok .oldu
wilder partisi .bile sizden güçlü cıktı yazıklar olsun sizlere

Gelişmelerden Haberdar Olun

@