banner112

Denk Partisi milletvekili Tunahan Kuzu yapılan suçlamalardan aklandı

Denk Partisi milletvekili Tunahan Kuzu'ya karşı bel altı ve taciz iddialarının asılsız, belgesiz, temelsiz ve gerçeği yansıtmadığı, açıklandı.

GÜNDEM 09.05.2020, 22:08 09.05.2020, 22:25
Denk Partisi milletvekili Tunahan Kuzu yapılan suçlamalardan aklandı

DENK partisi içindeki çekişmeler devam ederken mevcut başkan Farid Azarkan, Integis adında bir araştırma şirketine yaptırdığı inceleme sonucunda Tunahan Kuzu’nun parti görevleri sırasında sınırları aşacak bir davranışının tespit edilmediğini açıkladı.

Mart ayında parti başkanlığından istifa eden Kuzu aleyhine bir kadınla gayri meşru ilişki yaşadığı şeklinde suçlamalar yapılmıştı. Ancak Kuzu, bu durumun partiyi birlikte kurdukları Selçuk Öztürk tarafından “kardeş katli” için oluşturulmuş bir algı operasyonu olduğunu açıklamıştı.

Kuzu’nun görevden ayrılmasının ardından parti başkanlığını devralan Azarkan tarafından yaptırılan araştırmada, bahsi geçen kadınla bir görüşme gerçekleşmediği ve kadının bunu istememesinin sebep olduğu bildirildi. Kadının Kuzu aleyhinde herhangi bir şikayette bulunmamış olması da bir başka gösterge kabul edildi.

Mevcut DENK başkanı Azarkan, bu araştırmanın normalde 2018’de parti yönetiminde bulunan Öztürk ve arkadaşları tarafından yapılması gerektiğini ifade etti. Azarkan’a göre şu anda yaşananlarda Kuzu’nun sınırları aşan bir davranışgta bulunmadığının net olarak ortaya çıkmış oldu.

Tunahan Kuzu ise bu araştırma sonuçlarından sonra kendisini daha güçlü hissettiğini söyledi ve “sahip olduığum her şeyle seçmenlerimizi temsil etmeye devam edeceğim” diye ekledi.

Bu arada DENK içindeki çekişme devam ediyor. Parti yönetiminde kalan 2 kişinin kendisini başkanlıktan azletmesini kabul etmeyen Azarkan görevine devam ediyor. Tunahan Kuzu da bu süreçte Farid Azarkan’ın başkanlığını destekliyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

Haber: Ufuk.nl
 

Yorumlar (5)
Icten biri 2 yıl önce
NE ALAKA SIZDE YALAN HABERE CANAK TUTUYORSUNUZ
NASIL BIR ARASTIRMA:
SADECE VE SADECE MAGDUR EDENLE GORUSULUYOR
MAGDUR OLAN BAYANLA GORUSULMUYOR.
Yani kurmaca sozde adi arastirma
Arastirmayi yapan sirket te durystluk adina bunu beyan ediyor.
SIMDI SIZIN ATTIGINIZ MANSET OLDUMU TARAFSIZ OLUN DURUST OLUN LUTFEN
INSANLARI ALDATMAYIN
nefarkederki 2 yıl önce
E. Turk 2 yıl önce
Tunahan kadar yalanci adi duzenbaz birini gormedim hayatimda aklanmis madem ak din niye istifa ettin Allah senin belani verdin senin karinda sana aynisini yapsin asagilikkkk birde baskalarini sucluyo
Koki 2 yıl önce
Ulan size ne milletin uckurundan deniz baykalin videosu cikti bu kadar ses gelmedi hollandanin sesi tunahan kuziyu koydunuz hedefe durustluk sizemi kalmis dingiller
Saadet Palta 2 yıl önce
Kuzuya kurulmus bir komplodur kesin.komplocuk.k. ar dunyanin heryerinde.kuzu kurtlar tarafindan saldiriya uğramis anl amak hicde zor degil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@