Corona virüsü bulunan hastalardan bir kişi Hollanda’yı ziyaret etti

Fransa’da Corona virüsü bulunan hastalardan bir kişinin kısa bir zaman önce Hollanda’yı ziyaret ettiği belirtildi.

GÜNDEM 25.01.2020, 00:17
Corona virüsü bulunan hastalardan bir kişi Hollanda’yı ziyaret etti

Fransa SOS Medecins sağlık ekibine göre, Corona virüsü bulunan hastalardan biri kısa bir süre önce Hollanda’yı ziyaret ettiğini söyledi.

Hastanın Hollanda'da ne kadar zamandır bulunduğu ve burada kimlerle iletişimde olduğu bilinmediği açıklandı.

Çin'de 26 kişinin ölümüne neden olan Corona virüsüne ilk kez Avrupa'da rastlandı. Fransa iki vakanın tespit edildiğini doğruladı.

Çin'de hızla yayılan Corona virüsüne ilk kez Avrupa'da rastlandı. Fransa Sağlık Bakanı Agnes Buzyn Paris'te düzenlediği basın toplantısında, Fransa'da iki vakaya rastlandığını doğruladı. Hastalardan birinin Bordeaux, diğerinin ise Paris'te hastanede tedavi altına alındığını söyledi.

ABD'de ise bir Corona vakası daha tespit edildi. Chicago'da yaşlı bir kadının hastalandığı açıklandı. Söz konusu kişinin 13 Ocak'ta virüsün ilk kez ortaya çıktığı Vuhan'dan ABD'ye döndüğü bildirildi. Böylece ABD'deki vaka sayısı ikiye çıktı. ABD'li yetkililer 50 şüpheli vaka daha olduğunu, testlerin yapıldığını kaydetti.

Virüs Çin'ın dışında Tayland, Japonya, Güney Kore, Tayvan, ABD, Singapur, Vietnam ve Suudi Arabistan'da da tespit edildi.

Çin'de virüse yakalananların sayısı 900

Çin'de ortaya çıkan akciğer hastalığına neden olan Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Çinli yetkililer şu ana dek virüsten ölenlerin sayısının 26’ya yükseldiğini, 900 kişide virüsün tespit edildiğini duyurdu.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

©SONHABER.EU
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@