Corendon’dan uçuş yasağı çağrısı: Türk Hava Yolları ve KLM'de yasaklansın

banner94

Hollanda’nın önemli tatil ve uçuş organizatörü Corendon, yapılan açıklamalar ve uygulanan baskı sonucu durdurmak zorunda kaldıkları, Türkiye tatil uçuşları hakkında genel bir yasaklama getirilmesini istedi.

GÜNDEM 10.07.2020, 18:32
Corendon’dan uçuş yasağı çağrısı: Türk Hava Yolları ve KLM'de yasaklansın

Corendon genel müdürü Steven van der Heijden; “eğer biz Türkiye’ye uçamıyorsak, rakiplerimizin de uçmasına engel olun” dediği açıklamasında, her halukarda 22 temmuza kadar Türkiye uçuşlarını iptal ettiklerini ve hükümetin turuncu kod uygulamasını kaldıracağı güne kadar da uçuş organize etmeyeceklerini ekledi.

Corendon açıklamasında, halen Amsterdam’dan haftada 70 civarında Türkiye uçuşu olduğu ve bunların tamamının, bakanlığın ve başbakan Rutte’nin bahsettiği gibi turuncu kod uygulamasında düzenlenmesine izin verilen acil seyahatler olmadığını hatırlatıldı.

KLM ve Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen uçuşlarla ilgili herhangi bir müdahale ve açıklamanın olmamasını, eşit şartlar altında rekabet ilkesine aykırı bir durum olarak vurgulayan Corendon, çağrısını şu şekilde dillendirdi:

“Çağrımız şudur; eğer biz Türkiye’ye uçamıyorsak, diğer tatil amaçlı uçuşları da engelleyin ve bu gibi sakıncalı tatil beldelerine uçuş yasağı koyun.”

Bunun yanısıra Corendon genel müdürü, yakın bir tarihte Türkiye’ye seyahat kodunun değiştirileceğini beklediklerini ve Türkiye’nin tatil beldelerinde tehlikenin Hollanda ile aynı hatta daha az olduğunu belirtti.

Corendon, yaşanan ekonomik daralma nedeniyle mecburen çalışanlarından bazıları ile yollarını ayırmak zorunda kalacaklarını açıkladı. Sayı olarak yüze ulaşmasa da 50 ya da 60 kişinin işine son verileceği belirtildi. Ayrıca geçici iş sözleşmesiyle işe alınanların sözleşmeleri uzatılmayacağı da ilave edildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

 

Yorumlar (5)
Vatandas 1 yıl önce
Thy, klm ve digerleri genelde sadece vatandasi Turkiye' ye ucuruyor. Sen ise tatil paketi satiyorsun.
Mustafa Günay 1 yıl önce
Türk hava yollari vede klm hava yollari size ler gibi insanlari mağdur etmiyor corendon air sizler dolandırıcı vede üçkağıtçı siniz öncelikler iptal ettiğiniz uçakların paralarını ifadesini yapin
Yilmaz k 1 yıl önce
Her zaman ki gibi Hollanda nın pisliği,politik bir karar,keskin sirke küpüne zarardır burdan Hollanda zararlı çıkacak.
Sinan Erdem 1 yıl önce
Ben corendon air dan 3 kişilik frankfurt dan Antalya yaya bilet aldim uçağın iptal olduğuna dair mail geldi 3 aydır turkiye deki vede dusseldorf daki Ofislere defalarca aramama vede mail yazmama hiçbir zaman cevap alamadım bu pislik sirket ten uzak durun kendinize muhatap olacak derdinizi anlatacak kimseyi bulamiyorsunuz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@