Belçika'da bir Türk koronavirüsten öldü

banner94

Belçika’nın Limburg bölgesi yerleşim birimlerinden Genk Kolderbos’ta yaşayan aslen Ağrı ile Eleşgirt İlçesi halkından emekli İsmet Onur’un (74) vefatı sevenlerini üzdü.

GÜNDEM 22.03.2020, 02:19
Belçika'da bir Türk koronavirüsten öldü

Fırıncı Erol Onur’un babası olan İsmet Onur, emeklilik günlerinin bir bölümünü geçirdiği Belçika’da hayatını kaybetmesi ailesi,sevenleri ve dostlarını derinden sarstı.

Avrupapress.com haber sitesinde yayımlanan haberde, Koldorbos Yıldırım Beyazıt Camii cemaatinden olan İsmet Onur, bir süredir rahatsız olup tedavi görüyordu. Tedavi gördüğü hastanede Corona virüsünden öldüğü tespit edilen İsmet Onur’un cenazesi Türkiye’ye gönderileceği bildirildi.

Corona virüs salgını nedeni ile tedbirlerin alındığı şu günlerde, İsmet Onur’un cenazesinin memleketine götürülüp, götürülmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi yok..

Ancak Diyanet Cenaze Fonu yetkilileri, cenazenin  kaldırılması için hazırlıklarını sürdürüyor.

ZAFER SARIKAYA AÇIKLADI

Öte yandan İsmet Onur’un ölümü ile ilgili olarak UİD Belçika Başkanı Basir Hamarat, İsmet Onur’un ölümü ile ilgili olarak AK Parti İstanbul milletvekili Zafer Sarıkaya ile sürekli görüşme halindeyiz. Alınan kararlar ortada. Ancak artık Belçika yetkili makamları,hastane sağlık kurulu izin verdiği takdirde Türk vatandaşlarının cenazesi Belçika’Da kalmayacak. 

Bu bağlamda İsmet Onur’un cenazesini en erken Pazartesi günü Türkiye’ye göndereceğiz”diyerek merhuma Allah’tan rahmet,yakınlarına da başsağlığı diledi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@