banner84

Başkan Erdoğan Hollanda Başbakanı Rutte ile görüştü

banner94

G20 Liderler Zirvesi dolayısıyla Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte (solda) ile bir araya geldi. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu (sağ 3) ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da katıldı. ( Cumhurbaşkanlığı / Murat Çetinmühürdar - Anadolu Ajansı )

GÜNDEM 30.11.2018, 20:57 30.11.2018, 20:57
Başkan Erdoğan Hollanda Başbakanı Rutte ile görüştü
banner105
[video width="960" height="540" mp4="https://sonhaber.eu/wp-content/uploads/2018/11/Başkan-Erdoğan-Hollanda-Başbakanı-Rutte-ile-görüştü.mp4"][/video]Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te temaslarına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile bir araya geldi.

Görüşmede Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.

Zirve'de gerçekleşen görüşme ile uzun süredir soğuk olan ilişkilerde yeni bir sayfanın açıldığı değerlendirmeleri yapıldı.

13 Mart 2017'de Hollanda'yla tüm üst düzey diplomatik ilişkiler askıya alınmıştı. Bu yılın Temmuz ayında Türkiye ile Hollanda, ilişkileri karşılıklı olarak normalleştirme kararı almıştı.

Kaynak: TRT Haber
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@