Ayasofya Cami-i Şerifi'nin açılışı Almanya'da 'TT' oldu, Hollanda medyası ne dedi

banner94

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin açılışıyla ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar, Twitter'in güncel konular (Trend Topic/TT) sıralamasında Almanya'da birinci oldu.

GÜNDEM 24.07.2020, 13:49 25.08.2020, 00:07
Ayasofya Cami-i Şerifi'nin açılışı Almanya'da 'TT' oldu, Hollanda medyası ne dedi

Sosyal medya platformu Twitter'da, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadethane olması en çok konuşulanlar listesinde "gündem" oldu. 

Twitter kullanıcıları, #HagiaSophia" hashtag'i altında tekrar ibadethane olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi üzerine görüşlerini belirtti.

Ayrıca Alman ntv haber kanalının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın camiye girişini canlı yayınla vermesi dikkati çekti.

Ayasofya'nın yeniden camiye dönüştürülmesi Hollanda medyasında da geniş yer buldu.

Birçok gazete, televizyon ve haber portalı, Türkiye'nin en işlek müzesinin 86 yıl sonra yeniden camiye dönüştürüldüğünü belirterek, "Muhafazakâr Türklerin rüyası gerçek oldu" yorumunu yaptı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

Yorumlar (1)
Misafir 1 yıl önce
Bunlarin korkulari osmali geri geliyo olmasi sizden gecmisde ne kaybediysek hep alacagiz ALLAH vatanimizi korusun bunlarin oyunlarinida baskarina cevirsin insAllah..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@