banner84

Avusturya-İtalya sınırında gerginlik

banner94

Avusturya-İtalya sınırında polis ile göstericiler arasında çıkan olaylarda 5 polisin yaralandığı, 50 göstericinin gözaltına alındığı öğrenil

GÜNDEM 04.04.2016, 12:43 04.04.2016, 12:43
Avusturya-İtalya sınırında gerginlik
banner105
Avusturya-İtalya sınırında polis ile göstericiler arasında çıkan olaylarda 5 polisin yaralandığı, 50 göstericinin gözaltına alındığı öğrenildi.

AP'nin haberine göre, Avusturya ve İtalya'dan gelen yaklaşık bin 500 kişi, Avusturya-İtalya sınırındaki Brenner sınır kapısında toplanarak Avusturya hükümetinin sınıra asker gönderme kararını protesto etti.

Eylemin sonunda bazı göstericiler, Avusturya polisi tarafından oluşturulan sınırı geçmek istedi. Polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Polis, kendisine taş ve şişe atan göstericilere cop ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Çıkan olaylarda 5 polisin yaralandığı, 50 göstericinin gözaltına alındığı belirtildi.

Avusturya, Türkiye ile AB arasında yapılan anlaşmaya rağmen havaların ısınmasıyla yeniden sığınmacı akınıyla karşı karşıya kalınacağı gerekçesiyle Macaristan ve İtalya sınırındaki alternatif güzergahlara asker göndererek kontrollerin artırılmasını planlıyor.

Avusturya Savunma Bakanı Hans Peter Doskozil, askerler aracılığıyla sınır kontrollerini sıkı bir şekilde artırmayı planladıklarını açıklamıştı.

AA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@