banner124
banner112

Avrupa Kur'an-ı Kerim Tilavet yarışmasında Hollanda'dan Selim Arda Gökmen birinci oldu

banner94

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) İrşad Başkanlığının düzenlediği 'Avrupa Kur'an-ı Kerim Tilaveti Yarışması', bu yıl Almanya'nın Bielefeld kentinde düzenlendi.

GÜNDEM 20.10.2019, 21:06
Avrupa Kur'an-ı Kerim Tilavet yarışmasında Hollanda'dan Selim Arda Gökmen birinci oldu
banner119

Bielefeld Willy-Brand Kongre Merkezi'nde, 31'inci kez düzenlenen yarışma '10-13 yaş küçükler' ve '14-18 yaş büyükler' olarak iki kategoride yapıldı. Avrupa ülkelerindeki yaklaşık 600'den fazla cami içinden elemelerle seçilen son 4 finalist, birincilik için yarıştı. Yarışmanın 5 kişiden oluşan Jüri başkanlığını Avusturya Viyana hafızlık Okulu Müdürü Gürsel Turhan yaptı. 

Kur'an-ı Kerim Tilavet yarışmasının büyükler kategorisinde, Düsseldorf'tan Ahmet Talha Karabulut, küçükler kategorisinde ise Güney Hollanda bölgesinden Selim Arda Gökmen birinci oldu.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, düzenlenen Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması programında yaptığı selamlama konuşmasında, "İnsanların yüreklerindeki ırkçılığı, İslam düşmanlığını, bu ön yargıları yıkıp, yerine adalet, merhamet ve kardeşlik duygularını inşa edeceğiz" dedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@