banner112

Avrupa'da Johnson & Johnson aşısının dağıtımı durduruldu 

ABD merkezli Johnson & Johnson ilaç şirketi tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı, kan pıhtılaşma sorunları nedeniyle Avrupa'da dağıtımının ertelendiği açıklandı.

GÜNDEM 13.04.2021, 16:20 13.04.2021, 16:24
Avrupa'da Johnson & Johnson aşısının dağıtımı durduruldu 

ABD merkezli Johnson & Johnson ilaç şirketi tarafından geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı, kan pıhtılaşma sorunları nedeniyle Avrupa'da dağıtımının geçiçi olarak durdurulduğu açıklandı.

Avrupa'ya şimdilik aşı tedariki yapmayacağını belirten Johnson & Johnson, Avrupa sağlık yetkilileriyle birlikte aşıların Avrupa'ya girişini ertelemenin bir ihtiyati karar olduğunu açıkladı. 

Tek doz olarak uygulanmak üzere geliştirilen Johnson & Johnson aşısının, AstraZeneca aşısıyla benzer reaksiyonlar göstermesi üzerine bu kararın alındığı belirtildi.

Hollanda 3 milyon sipariş verdi

Hollanda'ya bu hafta 79 bin 200 Johnson & Johnson aşısı teslim edilirken, iki hafta sonra 90 bin sipariş daha teslim edilecekti.

Hollanda'ya haziran ayına kadar toplamda 3 milyon aşı teslimatı yapılması planlanıyordu.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@