banner124
banner112

Amsterdam'da belirlenen yerlerde maske takmayanlara 95 euro ceza

banner94

Amsterdam'da belli kalabalık caddeler, meydanlar ve alışveriş merkezlerini kapsayan maske takma mecburiyeti yarın başlıyor. Belirlenen alanlara maskesiz girişin cezası ise 95 euro.

GÜNDEM 04.08.2020, 13:06 04.08.2020, 13:49
Amsterdam'da belirlenen yerlerde maske takmayanlara 95 euro ceza
banner119

Amsterdam için maskesiz girilemeyecek alanlar şunlar:

Wallen, Kalverstraat ve Nieuwendijk'te gece ve gündüz maske takma mecburi olurken; Albert Cuypstraat ve Plein '40-'45'te ise sadece pazar kurulduğunda maske takma mecburiyeti geçerli olacak.

Rotterdam'da maske mecburiyetinin uygulanacağı alanlar şunlar:

Coolsingel, Lijnbaan, Meent, Nieuwe Binnenwegplein, Visserijplein, Afrikaanderplein, Binnenrotte, kapalı alışveriş merkezleri Alexandrium ve Zuidplein.

Mecburiyetin başlayacağı güne kadar bu sınırları belirleyen noktaları insanları uyarmak için tabelalar konulacak ve maskesi olmayanlara maske dağıtılacak.

Maske takmayanlar uyarılacak ve maskesiz olanların belirlenen alanları terk etmeleri istenecek. Amsterdam'da ise terk etmedikleri takdirde ise 95 euro ceza yazılacak.

Maske takma mecburiyeti uygulaması iki büyük şehirde hızla artan korona vakaları üzerine başlatıldı ve 3 veya 4 hafta sürmesi bekleniyor. Daha sonra belediyeler sonuçlara göre uzatma ya da kaldırma kararı verecekler.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Habernet

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@