banner15

Almanya'da Sosyal medyada terör propagandası yapan Osman B. Antalya'da yakalandı

Türkiye'ye tatil için gelen Türk kökenli Alman vatandaşı Osman B. facebook sayfasında terör propagandası yaptığı için gözaltına alındı.

Almanya'da Sosyal medyada terör propagandası yapan Osman B. Antalya'da yakalandı

NDR, WDR ve Süddeutsche Zeitung’un haberine göre, 36 yaşındaki Osman B. temmuz sonunda Antalya Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Osman B.'nin Facebook sayfasında terör propagandası yaptığı gerekçesi ile gözaltına alındığı belirtiliyor.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, 2011’den bu yana Alman vatandaşı olan Osman B. Antalya’ya ailesiyle birlikte tatil amaçlı gitmişti. Sulh yargıcının Osman B.’nin ‘Türkiye’de ikamet adresinin bulunmadığından firar etme riskini göz önünde bulundurarak gözaltında tutulmasına’ karar verdiği kaydedildi.

Osman B.’nin, ifadesinde birkaç yıl önce kendi Facebook hesabından bazı paylaşımlar yaptığını, ancak bunlardan pişmanlık duyduğunu söylediği kaydedildi. Osman B., kendisiyle ilişkilendirilen ve PKK lideri Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının paylaşıldığı ikinci bir hesapla ilgisinin bulunduğuna yönelik suçlamaları ise reddetti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!


Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER