banner112

Almanya'da Müslümanlar endişeli !

Avrupa genelinde Müslümanlar ve Camilere yapılan saldırılarda gözle görülür bir şekilde artış yaşanıyor. Bu durum özellikle Almanya ve Hollanda'd

GÜNDEM 27.09.2016, 15:41 27.09.2016, 15:41
Almanya'da Müslümanlar endişeli !
Avrupa genelinde Müslümanlar ve Camilere yapılan saldırılarda gözle görülür bir şekilde artış yaşanıyor. Bu durum özellikle Almanya ve Hollanda'da üst seviyelerde yer alıyor.

Almanya'nın çeşitli yerlerinde yapılan cami saldırılarıyla ilgili DİTİB'den basın açıklaması geldi.

DİTİB yayımladığı açıklamda şu sözlere yer verdi:
Almanya’nın Dresden kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)’ne bağlı Fatih Camii’ne 26.09.2016 tarihinde gece saat 22.00 sularında bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Din görevlisi lojmanının kapısına yönelik yanıcı ve patlayıcı cisimler  kullanılmak suretiyle gerçekleştirilen saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimizdir. Olayın gerçekleşmesinin ardından, Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen ile Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır adı geçen camiye giderek saldırıyı yerinde incelemiş, cami din görevlisi ve dernek yöneticilerinden saldırı ile ilgili bilgi almış ve geçmiş olsun dileklerini iletmişlerdir.

Ayrıca, 25.09.2016 tarihinde DİTİB’e bağılı Bebra ve Schwäbisch Gmünd camilerine yönelik olarak gerçekleştirilen iki saldırı olayı da Müslüman toplumu olarak bizleri endişeye sevk etmektedir.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) olarak, son zamanlarda artış gösteren mabedlere yönelik saldırılar sonucunda tekraren ifade ediyoruz ki, mabedlere yönelik saldırı ve şiddet eylemlerinin her türlüsünü kararlılıkla, nefret ve şiddetle kınıyoruz. Saldırıların faillerinin Alman Emniyet birimlerince en kısa sürede kanun önüne çıkarılacağını ümit ediyor, böylesine menfur olayların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.

Kamu oyuna saygı ile duyurulur.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@