banner112

Almanya'da Müslümanlara ait mezarlara çirkin saldırı

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinin Northeim beldesindeki bir mezarlıkta, Müslümanlara ait mezarların tahrip edildiği bildirildi.

GÜNDEM 09.01.2020, 17:02 09.01.2020, 15:33
Almanya'da Müslümanlara ait mezarlara çirkin saldırı

Northeim polisinin yaptığı açıklamaya göre, belediyeye ait mezarlıkta yer alan 13 Müslüman'a ait mezar, saldırı sonucu zarar gördü.

Bazı mezar taşlarını devirip kıran saldırgan ya da saldırganlar, mezar süslemelerini ve bitkileri parçalayıp Müslümanların isimlerinin yazılı olduğu taşları kırarak mezarlara zarar verdi.

Mezarlığı ziyaret eden birinin durumu fark edip polise bildirmesi üzerine ortaya çıkan olayla ilgili polis soruşturma başlattı. Mezarlıkta hasar tespit çalışması yapılıyor.

Aynı mezarlıktaki Müslüman mezarlarına 2018 yılının kasım ayında da saldırı olmuş; mezar taşlarına kırmızı sprey boyayla gamalı haç çizilmişti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Yorumlar (2)
Szaa 2 yıl önce
Yalan haber yapıp halkın beynini yıkarsalar, böyle beyinler oluşur ,Zatende istedikleri gibi oldu ,diye düşünüyorum, Normaldir ....
Yusuf karışma 2 yıl önce
Bu mezarlar konusun da. İğrenç hırıstiyanlar nerde fırsat bulurlarsa.
Ordan başlar. Artık birlik zamanı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@