4 yaşındaki İlayda yardımınızı bekliyor

İlayda'nın doğuştan Holoprosencephalie (beyin ön bölümlerinin az gelişmesi) ile dünyaya gelmesi sonucu tedavi edilemeyen epilepsi ve birden fazla engel

GÜNDEM 26.04.2016, 16:36 26.04.2016, 16:36
4 yaşındaki İlayda yardımınızı bekliyor
İlayda'nın doğuştan Holoprosencephalie (beyin ön bölümlerinin az gelişmesi) ile dünyaya gelmesi sonucu tedavi edilemeyen epilepsi ve birden fazla engelleri bulunuyor. Son dönemlerde İlayda'nın sağlığında gerileme olması nedeniyle daha fazla cihaz kullanmak zorunda kalıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren İlayda'nın annesi, kızı için tasarlanan çocuk oto koltuğunu artık kullanamadıklarını, tedavi için hastaneye ve sosyal yaşamının olumsuz etkilenmemesi için aile ziyaretlerinde kullanılmak üzere engelli minibüsüne ihtiyaç duyduklarını belirtti.

İlayda'nın günlük faaliyetlerini kolaylıkla gerçekleştirmesi için engelli minibüsünün şart olduğuna dikkat çeken anne, bu sayede kızının cihazlarının sürekli çıkarılıp takılmak zorunda olmayacağını vurguladı.

İlayda'nın engelli minibüsüne sahip olabilmesi için ailenin bütcesinin yeterli olmadığı ve bu nedenle kızları için bir donör kampanyası başlattıkları belirtildi.

İlayda'ya yardımcı olmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki linkten bağış için bilgilere ulaşabilir.
http://www.dreamordonate.nl/5443-rolstoelbus-voor-ilayda

İlayda ile ilgili gelişmeleri Facebook sayfasından da takip edebilrisiniz.

SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@