15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

banner94

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Hollanda şubesinin merkez binasında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimind

GÜNDEM 15.07.2018, 22:00 15.07.2018, 22:00
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
banner119
Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Hollanda şubesinin merkez binasında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde şehit olanları anma törenleri düzenlendi.

Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Türklerin katıldığı "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliklerde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an-ı Kerim okundu.

UID Hollanda şubesince organize edilen program kapsamında, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitler için 250 balon gökyüzüne bırakıldı. Balonların ucuna şehitlerin fotoğrafları, fotoğrafların arkasına da ''Biz demokrasi için canımızı verdik" ifadesi yazıldığı görüldü.

UID Hollanda Şubesi Başkanı Turan Atmaca da 15 Temmuz gecesi yaşananlara değinerek, şunları söyledi:
"Minarelerimizden susturulmak istenen ezanlar yerine tam aksine o gece minarelerden ezan ve sela sesleri yükseldi. Bu ihanet şebekesinin adı FETÖ de olsa, PKK da olsa ya da DEAŞ da olsa ve örgütlerin isimleri değişse bile, bu, hepsinin Türk milleti ve devletinin düşmanları olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir."

Program kapsamında okunan UID'nin basın bildirisinde, uluslararası kamuoyuna Türkiye ile daha güçlü dayanışma göstermesi çağrısında bulunuldu.

Etkinliklerde, Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri tarafından 15 Temmuz gecesi çekilen fotoğraflar sergilendi, sinevizyon gösterimi yapıldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@