banner124
banner112

1 yılda 70 kilo zayıfladı

banner94

SİVAS (AA) - HALİFE YALÇINKAYA - Aşırı kiloları nedeniyle büyük zorluklar çeken Pınar Akkuş, "mini gastrik bypass" ameliyatının ardından 1 yı

GÜNDEM 01.08.2016, 11:24 01.08.2016, 11:24
1 yılda 70 kilo zayıfladı
banner119

SİVAS (AA) - HALİFE YALÇINKAYA - Aşırı kiloları nedeniyle büyük zorluklar çeken Pınar Akkuş, "mini gastrik bypass" ameliyatının ardından 1 yılda 128 kilodan 58 kiloya düştü.

Mersin'de özel bir firmada satış danışmanı olarak çalışan 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Pınar Akkuş, fazla kiloları nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya başladı.

128 kiloya ulaşınca, "mini gastrik bypass" ameliyatı yaptırmaya karar veren Akkuş, bunun için Sivas'ta bir çok kişiye başarılı operasyonlar gerçekleştirdiğini duyduğu Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Atabey'i tercih etti.

Ameliyatın ardından 1 yılda 70 kilo veren Akkuş, rahat hareket etmenin ve doyasıya yürümenin mutluluğunu yaşıyor.

Akkuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl temmuz ayında ameliyat edildiğini ve 1 yılda 128 kilodan 58 kiloya düştüğünü söyledi.

Akkuş, şöyle konuştu:

"Çocukluğum, genç kızlığım hep zayıf geçti. Birden kilo almaya ve verememeye başladım. Spor, diyet, kullandığım abuk subuk ilaçlar dahil hiç bir şekilde baş edemedim. Daha sonra Mustafa Atabey'le tanıştım. Kendisine telefon açtım. Mersin'den geleceğimi, kabul edip etmeyeceğini sordum. 'Gelebilirsiniz' dedi. Ben de 5-6 saat içeresinde Mersin'den Sivas'a geldim. Serüven böyle başladı."

- Özgüvenini yeniden kazandı

Ameliyattan sonra 58 kiloya kadar düştüğünü ve hayatında çok şeyin değiştiğini anlatan Akkuş, kaliteli, sağlıklı bir yaşama geçtiğini ve her şeyden önemlisi yeniden özgüven kazandığını belirtti.

Akkuş, sağlık problemlerinden kurtulduğunu dile getirerek, "Baş ağrısı, tansiyon, yürüyememe, agresifleşme hepsi geride kaldı. 15 yaşında bir kız gibi hayata merhaba dedim." ifadelerini kullandı.

Ailesinin kendisini tanıyamadığı anlar olduğunu anlatan Akkuş, "Uzun bir aradan sonra kız kardeşimin kuaför dükkanına gittiğimde bana 'ne yaptıracaksınız?' diye sordu. Beni tanıyamadı. Annem de öyle..." dedi.

Akkuş, doktoruna güvenmesinin meyvesini aldığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Aynaya her baktığımda doktoruma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 52 beden giyen bir kadınındım. Şimdi 38 beden bile büyük geliyor diyorum. İğne deliğinden geçene kadar devam diyorum. Kiloluyken giyim konusunda çok sıkıntı yaşıyordum. Sürekli aynı kıyafetleri giyiyordum. Kilo verdikten sonra istediğim her şeyi uygun fiyata alma fırsatı da yakaladım."

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@