Türkiye sağlıkta Avrupa'ya göre yüzde 60 daha uygun

banner94

Sağlık turizminde ülkemizin hedeflerine ulaşması için reklam ve tanıtımlarla desteklenmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfeder

EKONOMİ 21.11.2018, 19:28 21.11.2018, 19:28
Türkiye sağlıkta Avrupa'ya göre yüzde 60 daha uygun
banner119
Sağlık turizminde ülkemizin hedeflerine ulaşması için reklam ve tanıtımlarla desteklenmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘Ülkemiz sağlık turizminde coğrafi konum, fiyatlar ve donanım olarak çok avantajlı bir durumda. Bu avantajın reklam ve tanıtımlarla daha çok desteklenmesi gerekiyor.

Çünkü ülkemize tedavi için gelen her turist ortalama 10 bin dolar harcama yaparken, gezmeye gelen turistler ise 700 dolar harcıyor. Geçtiğimiz yıl ülkemize gelen 32 milyon turistin 765 bini sağlık turizminden faydalandı. Sağlık turizmi için gelen turistler ise esnafa daha faydalı. Çünkü bu turistler esnaftan alışveriş yapıp gittikleri yere döviz bırakıyorlar’ dedi.

‘Sağlıkta fiyatlarımız Avrupa’ya göre yüzde 60 daha uygun’
Ülkemizin sağlık turizmi için avantajlı bir konumda olduğunu vurgulayan Palandöken, ‘Sağlık turizmi yılın her ayında ziyaret ve tedaviler nedeniyle tercih ediliyor.

Bu da ülkemizde yazın normal turistin bıraktığı dövizden daha fazla döviz getiriyor. 2 bine yakın termal kaynağa sahip ülkemiz için bu çok büyük bir avantaj. Aynı zamanda coğrafi konum olarak da 4 saatlik uçuş mesafesinde 1 milyar insana, 57 ülkeye hitap ediyoruz. Ülkemiz sağlıkta Avrupa’ya göre yüzde 60’lara kadar daha uygun fiyatlarda hizmet veriyor.

Hizmet kalitesi ve donanımıyla dünya üzerinde çok iyi seviyelerdeyiz. Bu avantajı ise daha çok reklam ve tanıtımla bilinilirliğimizi artırmak adına kullanmalıyız. Sağlık turizminde geçtiğimiz yıl 7 milyar dolar gelir elde edildi. 30 milyar dolar hedefine ulaşmak için ise çağımızın da gerekliliği olan tanıtımlara daha çok önem vermeliyiz’ diye konuştu.

turizmavrupa
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@