PTT AŞ Yönetim Koordinasyon Toplantısı

DENİZLİ (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 14 yıldır Türkiye'yi güçlendirdiklerini, ulaşılabilen, erişilebilen bir

EKONOMİ 19.08.2016, 15:06 19.08.2016, 15:06
PTT AŞ Yönetim Koordinasyon Toplantısı

DENİZLİ (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 14 yıldır Türkiye'yi güçlendirdiklerini, ulaşılabilen, erişilebilen bir ülke haline getirdiklerini belirtti.

Denizli'de PTT merkez teşkilatı yöneticileri ve PTT başmüdürlerinin katıldığı PTT AŞ Yönetim Koordinasyon Toplantısı'nda konuşan Bakan Arslan, gelişen ve güçlenen Türkiye'de kurumların da yenilenen dünyaya ayak uydurması gerektiğini anlattı.

Telekom, telefon ve sanal kısmın PTT'den ayrılmasından sonra herkesin bu kurumun yok olacağını düşündüğünü, kurumun yok olmasına dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Başbakan Binali Yıldırım'ın izin vermediğini ifade eden Arslan, "Ben PTT'nin 40 bin çalışanına çok teşekkür ediyorum. 14 yıl önce yok olmaya yüz tutmuş bir PTT'yi bugün ülkemizin en önemli, kendini yenileyen, geleceğe sağlıklı adımlarla yürüyen bir kuruluş haline getirdiler. Sayın Başbakanımız başta olmak üzere son 14 yıldır hizmet eden genel müdürlerimizi ve siz 40 bin çalışanı temsilen başmüdürlerinizi alkışlamak istiyorum." dedi.

PTT'nin çalışmalarından bahseden Ahmet Arslan, PTT'nin geniş ağıyla Türkiye'nin her yerine gönderileri kısa bir sürede ulaştırdığını ifade etti.

Bakan Arslan, PTT'nin, bankaların olmadığı bin 500'e yakın yere PTT Bank marifetiyle bankacılık hizmeti götürdüğünü, "devletin, milletin ve insanların hizmetindedir" düsturuyla hareket ettiklerini kaydetti.

- "Ulaşılabilen, erişilebilen Türkiye"

Arslan, Türkiye'nin ecdadından aldığı emaneti, gelecek kuşaklara doğru emanet edebilmesi için çok şey yapmak zorunda olduğunu anlatarak, "14 yıldır bu cümleden hareketle biz Türkiye'yi güçlendiriyoruz. Türkiye'yi ulaşılabilen, erişilebilen Türkiye haline getiriyoruz." diye konuştu.

Hükümetin ülkenin her noktasına eşit hizmet götürmek için yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirten Ahmet Arslan, bakanlığının gerçekleştirdiği ve halen devam eden projelerden de bahsetti.

Türkiye'nin taşımacılık ve ticaret hacmindeki pastadan büyük pay almasından rahatsız olanların bulunduğunu anlatan Bakan Arslan, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin dünyadaki taşımacılık, ticaret pastasından gereğinden fazla büyük bir pay alması, bu pastaya paydaş olması demek. İşte onların ayaklarına burada bastık. Onların çok özür diliyorum, kudurması yine buradan başladı. 'Nasıl olur düne kadar yönettiğimiz, kullandığımız Türkiye bizim pastamıza paydaş oluyor.' Pastaya paydaş olmak aynı zamanda dünyada sözünüzün geçerliliğinin daha fazla artması demekti. Recep Tayyip Erdoğan'ın sözünün dünyada geçer hala gelmesiydi. Eskiden 'dünya 5'ten büyüktür' deseydiniz hiç bir anlam ifade etmezdi, ancak bugün çok güçlenip böyle bir laf ettiğiniz zaman, bu laf dünyanın her yerinde bir karşılık buluyor, anlamlı bir hale geliyor."

Türkiye'nin büyümesini güçlenmesini istemeyenlerin buna engel olmak istediğini vurgulayan Arslan, Türk milletinin huzurunu bozmak, refahını kaçırmak isteyenlere bir başka küresel terör örgütünün daha eklendiğini dile getirdi.

- "Din diyerek dini istismar ettiler"

Ahmet Arslan, şöyle devam etti:

"Din diyerek dini istismar ettiler. 'Dünya'nın her yerinde Türkçe öğretiyoruz' diyerek Türkleri istismar ettiler, en sonunda da bizi içimizden vurmak, bizi bizim silahımızla, bizim alın terimizle alınan mermimizle, helikopterimizle, uçağımızla, tankımızla vurmaya kalktılar. O büyüyen ve güçlenen Türkiye'yi istemeyenlere maşalık eden, uşaklık edenler 15 Temmuz'da milletin üzerine kurşun yağdırdılar ama bir şeyi hesaba katmadılar o da şuydu; Türkiye, eski Türkiye değil. Türk insanı, eski Türk insanı değil. Başkomutanı, Cumhurbaşkanı, Başbakanı milli iradenin benimsediği milletvekilleri artık eskisi gibi değil. Vatandaşın hakkını savunmak, korumak adına ölümü göze aldıklarını hesaba katmadılar. Bir şeyi daha hesaba katmadılar, milletin, kendi iradesine sahip çıkmak için Cumhurbaşkanının çağrısına uyarak meydanlara, sokaklara, tankların üzerine çıkabileceklerini, tankların önüne yatabileceğini, merminin önünde göğsünü siper edebileceklerini hesaba katmadılar. Bu millet, iradesine sahip çıktı. 15 Temmuz'dan itibaren onlara da hainlere de dünyaya da bir ders verdi."

Daha sonra Çamlık Şehir Ormanı'nda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile öğlen yemeği yiyen Arslan, İzmir-Aydın-Denizli Otobanı'nı önemsediklerini ve bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade etti.

Bakanlar Arslan ve Zeybekci, yemek sonrasında karşılaştıkları yeni evli Oğuz Engin ve Rukiye Uyumaz çiftini tebrik ederek mutluluklar diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@