Hollanda'da dev 'hava temizleme cihazı' tanıtıldı

Hollanda'da kirli havayı temizleyen dev cihaz tanıtıldı. BBC'nin haberine göre, Hollandalı yatırımcılar tarafından geliştirilen hava temizleme cih

EKONOMİ 27.10.2016, 14:41 27.10.2016, 14:41
Hollanda'da dev 'hava temizleme cihazı' tanıtıldı
Hollanda'da kirli havayı temizleyen dev cihaz tanıtıldı.

BBC'nin haberine göre, Hollandalı yatırımcılar tarafından geliştirilen hava temizleme cihazının, atmosferde bulunan yüksek miktarlardaki toksik partikülleri filtre etme özelliğine sahip olduğu belirtildi.

Envinity Grup Sözcüsü Henk Boersen, Amsterdam'da cihazın tanıtımı için düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, şirketleri tarafından geliştirilen cihazın saatte 800 bin metreküp havayı temizleme özelliğinin bulunduğunu kaydetti.

Boersen, "Kirli hava cihazın filtresinden geçiyor ve daha sonra bu hava temizlenmiş bir şekilde çıkıyor." ifadesini kullandı.

Çelikten yapılmış cihazın 8 metre uzunluğunda olduğunu aktaran Henk Boersen, hava temizleme cihazının binaların tepesine yerleştirilmesinin planlandığını söyledi.

Çin'in başkenti Pekin'de geçen hafta hava kirliliği ile mücadele etmek amacıyla Temiz Hava Kulesi test edilmeye başlanmıştı. Pekin'de testlerine başlanan, Hollanda'da yaptırılan kule görünümündeki hava temizleme makinesi, iyon teknolojisini kullanıyor.

AA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@