CoolCat ve Shoebaloo gibi firmalara ceza yağdı

banner94

CoolCat'ın aldığı cezanın 220 bin olduğu ve bu cezanın 5 firma arasında en yükseği olduğu aktarıldı. CoolCat ve Bever firmalarının müşterileri

EKONOMİ 25.10.2016, 16:24 25.10.2016, 16:24
CoolCat ve Shoebaloo gibi firmalara ceza yağdı
banner119
CoolCat'ın aldığı cezanın 220 bin olduğu ve bu cezanın 5 firma arasında en yükseği olduğu aktarıldı. CoolCat ve Bever firmalarının müşterileri satın alınan ürünün iptali ve iadesi ile ilgili yeteri kadar bilgilendirmediği ve hatta iade ücretini çoğu zaman ödemedikleri tespit edilmesi sonucu ceza aldıkları öğrenildi. ACM Bever firmasına da 198 bin euro ceza kesti. Diğer ceza alan firmaların Kiesdejuistesportbh, Hipvoordeheb ve Shoebaloo olduğu belirtildi.

ACM yaptığı açıklamada, müşterilerin satın aldığı ürünleri iptal veya iade etmek için 14 gün düşünme süresine sahip oldukları ve bu süre içerisinde yapılan tüm masrafların firmalar tarafından karşılanması ve aynı zamanda online alışveriş mağazaları bu konuda müşterileri açıkça bilgilendirmesi gerektiğini savundu. Müşteri hizmetler, sıkça sorulan sorular veya genel şartlar gibi linklere verilen bilgilerin yetersiz olduğunu aktaran ACM, ''iptal veya iade şartları açıkça ve net olarak sitede belirtilmelidir'' ifadesini kullandı.

Aldığı ceza hakkıda yorum yapan CoolCat, '' aldığımız ceza işimizi daha iyi yapmamıza neden oldu '' dedi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@