Belçika'da seyahat yasaklarını ihlal edenlere para ve hapis cezası verilecek

banner94

Belçika hükümeti, vatandaşlarının, Avrupa'da koronavirüs vakalarının yeniden arttığı ülkelere seyahat etmemesi için katı önlemler alıyor.

BELÇİKA 09.07.2020, 17:29 25.08.2020, 00:04
Belçika'da seyahat yasaklarını ihlal edenlere para ve hapis cezası verilecek

Seyahat yasaklarını ihlal edenlere 4 bin euroya kadar para ve 6 aya kadar hapis cezası verilmesi söz konusu.

Son günlerde İtalya, İspanya ve Portekiz'in de aralarında bulunduğu Avrupa ülkelerinde bazı bölgelerin yeniden kapanması üzerine, Belçika'daki bölgesel ve federal kurumlar, yeni karantina önlemleri üzerinde anlaştı.

Belçika Dışişleri Bakanlığı, Avrupa'daki 31 ülkeyi de, "kırmızı", "yeşil" ve "turuncu" kodlarını içeren 3 ayrı listeye alacak.

Avrupa'da son günlerde yeniden sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanan şehir ve bölgeler de, durumun tehlikeli olduğunu belirten kırmızı listeye alınacak.

Bu şehir, bölge ve ülkelere resmi seyahat yasağı uygulanacak. Seyahat yasaklarını ihlal edenlere, 4 bin euroya kadar para ve 6 aya kadar hapis cezası verilebilecek.

Bu bölgelerden dönenlere zorunlu test ve karantina uygulanacak.Turuncu listede olan ülkelerin ise, yüksek sağlık riski taşıdığı belirtilerek, zorunlu haller dışında bu ülkelere gidilmemesi tavsiye edilecek.

Bu ülkelerden dönenlere de test ve karantina zorunlu olacak.Belçikalı turizm şirketleri, tatil konusunda soru işaretlerinin ortadan kaldırılması için, Dışişleri Bakanlığı'nın bir an önce kırmızı ve turuncu listeyi açıklamasını bekliyor.

Belçika Avrupa Birliği'nin 1 Temmuz'dan itibaren güvenli saydığı Avrupa dışındaki 15 ülkeye de kapılarını henüz açmayacak.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (4)
Ramazan Türk 1 yıl önce
Hemen baslayabilirim
Abdul cabbar 1 yıl önce
Katılıyorum doğru karar
Zeynep kus 1 yıl önce
Ben bunu kabul edmiyorum dek İstabul da cami acindi turqui ye gittemetiz ve 4 bin euros ve ceza 6ay kabul edemiyoruz lütfen bu cezalar gitsin tessukur ederim
Huseyin 1 yıl önce
Aksu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@