Almanya’da ’Eşcinsellik hastalıktır' diyen Türk doktor görevden alındı

banner94

Almanya'da, kalp hastalıkları uzmanı Metin Çakır'ın sosyal medya hesabından eşcinselliği "hastalık" olarak nitelendirmesinin ardından görevinden alındığı belirtildi.

ALMANYA 29.04.2020, 15:13 25.08.2020, 01:11
Almanya’da ’Eşcinsellik hastalıktır' diyen Türk doktor görevden alındı

Alman medyasında yer alan haberlere göre, Karlsruhe'deki Helius kliniğinde kalp damar cerrahı olarak görev yapan Metin Çakır, sosyal medya hesabından, ''Bir hekim olarak eşcinselliğin, transseksüelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim'' paylaşımında bulundu.

Bunun üzerine sosyal medyada, hakkında linç kampanyası yürütülen Çakır, paylaşımını sildi ve hesabını da kapattı.

Helius kliniğinden Alman medyasına yapılan açıklamada ise Çakır'ın görevden alındığı bildirildi.

Açıklamada, ''Çalışanımızla oturup geçici olarak görevden ayrılmasını kararlaştırdık. Tabib odası ile durumu inceleyip bir değerlendirmede bulunacağız. Kendisi 20 yıldır hastanemizde görev yapıyor." ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (7)
Paşa 1 yıl önce
doğru söylemiş doktor, fakat oradaki çalışan hastanedeki diğer doktorlar meğer çoğunluğu ibne imiş demeli ya zaten aurpanin %90 ni ibne bilmeyenmi var.
türkgay avrupa 1 yıl önce
siz osmanlı torunusunuyz heralde paşa, osmanlıda oğlancılık, bademcilikten çok ne vardı ki_? haremde oğlanları düzmek oglancı olmak bir ayrıcalıktı. doğru söylemiş tabi doktor bey çünki oda o oğlancıların müdavimi olsa gerek. ayrıca türkiye deki çocuk esirgeme kurumlarında kuran kurslarında nedense hep oğlan çocuklarına tecavüz ediyorlar siz de acaba o yurtlardanmısınız diye düşünmüyor değiliz...
Serdar 1 yıl önce
Demekki sosyal medyada yapılan yazilan herşey delil. Facebook un çıktığı ilk ayindan beri derim sosyal medya kullanmayin hastalıklı ve zararlıdır diye. Bak dogruyu ve eksigini soyleyen adam işinden olmuş. Ulan onlar senin herşeyine dil uzatıyor fikir özgürlüğü oluyor sen birşey dedin mi çöküyorlar. Yuh be ikiyuzlulugunuze.
M aksoy 1 yıl önce
Sen bir fikrini söyledigin zaman , sen yanlşsn , ama o cibiliyetsizler herseyi söyleme hakkına sahipler helal olsun sayn doktorum bunlarn hepsi, karektersiz sen söyledin yanlşsn, helal sana adam gibi adamsn,,
turkgay avrupa 1 yıl önce
bu adamı hemen Türkiye deki diyanet işleri bakanının yanına yalaka olarak gönderilsin. bunun gibiler avrupada nasıl yaşıyorlar. doktor olmuş ama insan olamamış bu yaratık.
Ozcan atak 1 yıl önce
Doktur dogrusoyledi diye isinden oldu bunlar namussus serefsizler domuz bunlar
Memocan 1 yıl önce
Bu Turkey avrupa.fetocu fetish galiba.domuz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@