banner124
banner112

Almanya refakatçisi olmayan 150'ye yakın sığınmacı çocuğu ülkeye getirecek

banner94

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Midilli Adası'nda bulunan refakatçisi olmayan 400 çocuktan 100 ila 150’sinin Almanya'ya getirileceğini söyledi.

ALMANYA 11.09.2020, 14:21 12.09.2020, 16:39
Almanya refakatçisi olmayan 150'ye yakın sığınmacı çocuğu ülkeye getirecek
banner119

Seehofer, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas ile video konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında, Moria kampında çok acil bir durum yaşandığını belirtti. Burada insanlara yerinde yardım etmenin ve onlara barınma yerleri sağlamanın önem taşıdığını ifade eden Seehofer, bu konuda yakın koordinasyon içinde oldukları Yunanistan hükümetinin bir ihtiyaç listesini kendilerine ulaştırdığını aktardı. Seehofer, şu an bu listede yazılanları yardım kuruluşları vasıtasıyla ivedilikle yerine ulaştırmaya çalıştıklarını anlattı.

Yunanistan'da ana karaya çıkarılan reşit olmayan refakatçisi olmayan 400 sığınmacı çocuğun kabul edilmesiyle ilgili yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirten Seehofer, bu çocukların büyük bölümünü, Almanya ve Fransa’nın alacağını aktardı.

Almanya’nın, refakatçisi olmayan 100 ila 150 sığınmacı çocuğu kabul edeceğini, Fransa’nın da aynı sayıda çocuğu alacağını anlatan Seehofer, görüşmeler devam ettiği için tam sayıyı şu an için söyleyemeyeceğini kaydetti. Seehofer, diğer çocukların, bu sürece katkı sağlayacak diğer 8 Avrupa ülkesine dağıtılacağını ifade etti.

Çocukların ay sonuna kadar ülkeye getirmenin hedeflendiğini dile getiren Seehofer, çocukları kabul edecek ülkeler arasında Finlandiya, Lüksemburg, Slovenya, Hollanda, Hırvatistan, Portekiz, İsviçre ve Belçika'nın bulunduğuna, ancak Avusturya’nın bu ülkeler arasında yer almadığına dikkati çekti.

Almanya’nın geçmişte sığınmacılar konusunda büyük sorumluluk aldığını belirten Seehofer, ülkesinin 2015’ten beri 1,73 milyon sığınmacıyı kabul ettiğini vurguladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

banner123
Yorumlar (2)
T.KARA 1 yıl önce
Avrupali pedofiller ne seviniyodur kimsesi olmayan savumasiz cocuklar artik ne duruma duser Allah bilir.
Cappar kerim,, 1 yıl önce
Ne guzel demi? Savunmasz, kimsesiz caresiz cocuklari asimile etmek guzel fikir,avrupa yakisani her zaman ki gibi, ustune duseni yapti,,
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@