banner112

YTB ve Türk polisi bu yıl da gurbetçileri Sırbistan sınırında karşılayacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatan Türkiye’de geçirmek için karayoluyla memleket yoluna çıkan vatandaşları bu yıl da Sırbistan sınır kapılarında karşılıyor.

GÜNDEM 23.06.2021, 18:29 23.06.2021, 19:03
YTB ve Türk polisi bu yıl da gurbetçileri Sırbistan sınırında karşılayacak

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte izin ve tatillerini ana vatan Türkiye’de memleketlerinde geçirmek isteyen büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan vatandaşların karayolu ile olan yolculukları başladı. Her yıl vatandaşların seyahatlerinin güvenli ve huzurlu geçmesi için çalışmalar yürüten YTB bu tatil sezonu da faaliyetlerini sürdürüyor. YTB ile Dışişleri ve İçişleri bakanlıkları iş birliğinde geçtiğimiz yıllarda başlatılan sınır ötesi karşılama faaliyetleri bu yıl da devam ediyor.

Faaliyetler kapsamında, Türk polisi ve Türkçe-Sırpça bilen YTB personelleri Sırbistan sınır kapılarında Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye seyahat eden vatandaşlara yardımcı olmak için göreve başladı.

YTB personelleri ve Türk polisi, ana vatan yolundaki vatandaşların gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra seyahat güvenliği için hatırlatmalarda bulunuyor.

Nerede Bir Vatandaşımız Varsa Oradayız

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren şu ifadeleri kullandı: ‘‘Avrupalı Türkler #MemleketYolu'nda Bu Yıl da Yalnız Değil! Göğsünde ay yıldız ile Türk Polisi ve #YTB Personeli ana vatan Türkiye'ye gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Sırbistan Sınır Kapılarında göreve başladı. #NeredeVatandaşımızVarsaOradayız’’

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (5)
Selma Sahin 8 ay önce
Yillardir kendi gucuyle ve binlerce insani ev sahibi yapan Gulhan Sonmezi canim gonulden kutluyorum
Mehtap Çağlar 8 ay önce
Emeklerinin karşılığını sonuna kadar alacağına inanıyorum.Başarıların daim olsun.
Hazal Sudem 8 ay önce
Muhteşem bir proje Gülhan Hanım, profesyonellikle yapıldığı aşikar. Başarılar dilerim
Nilgün ok 7 ay önce
Harika projeler başarılarınız devamını diliyorum
CENNET AYKAL 7 ay önce
Yurt dışı ve yurt içi işbirliği emlakta canlanma olacak harika proje. Tebrikler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@