banner112

Türkiye'ye girişte PCR testi zorunluluğu uygulaması başladı

banner94

Türkiye'ye yurtdışından hava, kara ve deniz yolu ile gelecek tüm yolcular için son 72 saatte yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu uygulaması başladı. 

GÜNDEM 30.12.2020, 13:36 30.12.2020, 13:55
Türkiye'ye girişte PCR testi zorunluluğu uygulaması başladı
banner119

Sağlık Bakanlığı, 30 Aralık'tan itibaren Türkiye'ye hava, deniz ve kara yoluyla gelecek tüm yolcular için son 72 saatte alınmış negatif PCR test sonuç belgesinin zorunlu olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Alınan karar bu gece yarısı itibariyle tüm havalimanları ve sınır kapılarında uygulanmaya başladı.

Basılı ya da dijital ortamdaki negatif PCR test sonucunu ibraz edemeyen yolcuların, ülkeye girişlerinin kabul edilmeyeceği belirtilirken, altı yaşın altındaki yolcular için ise test sonucu ibraz etme zorunluluğu bulunmuyor.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türkiye'deki regülasyon gereği yurt dışı çıkışlı, Türkiye varışlı veya Türkiye aktarmalı olarak başka bir ülkeye yapılacak uçuşlarda; uçuşların gerçekleştirildiği ülkelerin yerel tarih ve saatleri ile 30 Aralık 2020 saat 00:00 itibarıyla, uçuş saatinden maksimum 72 saat önce numunesi verilmiş olan negatif PCR testinin ibraz edilmesi gerekmektedir. 6 yaş altı yolcularımız için test sonucu ibraz etme zorunluluğu bulunmamaktadır. Transit yolcularımızın; PCR testi gerekliliği, yaş sınırı ve süre yönlendirmeleri bakımından varış ülkesi kurallarını da ayrıca dikkate almaları gerekmektedir. Basılı olarak ya da dijital ortamdaki negatif PCR test sonucunu ibraz etmeyen yolcularımız, uçuşa kabul edilmeyecektir."

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@