banner124
banner112

Aylan, İsveçli Bakanı ağlattı

banner94

Yunanistan'a kaçak yollardan gitmeye çalışırken botlarının batması sonucu boğularak ölen küçük Aylan'ın durumunu değerlendiren İsveç Dışişle

GÜNDEM 04.09.2015, 12:53 04.09.2015, 12:53
Aylan, İsveçli Bakanı ağlattı
banner119
Yunanistan'a kaçak yollardan gitmeye çalışırken botlarının batması sonucu boğularak ölen küçük Aylan'ın durumunu değerlendiren İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı.

İsveç devlet televizyonunda yayınlanan "Aktüel" adlı haber programa konuk olan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, Aylan ile ilgili fotoğrafın gösterildiği sırada "konudan dolayı çok üzgün ve öfkeli" olduğunu söyledi ve ağlamaya başladı.

"Bu resme bakınca etkilenmemek ve üzülmemek elde değil" diyen Wallström, Avrupa ülkelerine göç sorunu ile ilgili olarak "acil eylem" yapmaları gerektiğini belirtti. Almanya ve İsveç'in en çok Suriyeli sığınmacıyı kabul eden ülkeler arasında olduğuna vurgu yapan Wallström, diğer Avrupa ülkelerini de inisiyatif alarak sığınmacılara kapılarını açmasını önerdi.

İsveçlilerin sığınmacıları bağrına basacağına emin olduğunu belirten Wallström, "hepimiz insanız" şeklinde ifade kullandı.
banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@