Fransa'da ofis açan Türk kökenli sahte avukat tutuklandı

banner94

Fransa'nın Montargis kentinde avukatlık bürosu açan Okan G. isimli şahsın avukat olmadığı ve hakkında daha önce 19 ayrı suçtan işlem yapıldığı ortaya çıktı.

FRANSA 15.03.2021, 01:38 15.03.2021, 02:06
Fransa'da ofis açan Türk kökenli sahte avukat tutuklandı

Fransa'nın Montargis kentinde kasım ayında avukatlık bürosu açan Okan G. ismli şahsın gerçekte avukat olmadığı ortaya çıktı. Çoğunlukla Türk vatandaşlarını dolandıran zanlı tutuklandı.

Fransa'da kasım ayında Montargis kentinde avukatlık bürosu açan Türk kökenli Okan G. isimli kişinin aslında avukat olmadığı ortaya çıktı. Sekreter tutan, aldığı davaların dosyalarını mahkemeye bırakan ve avukat olarak karakola giden şahsın şüphe çeken hareketleri, Montargis Barosu'nun dikkatini çekti.

Fransız medyasında yer alan habere göre hukuk eğitimini Belçika'nın Liege kentinde tamamladığını iddia edip ancak hiçbir diploma sunamayan Okan G. hakkında baronun savcılığa yaptığı şikayet, gerçeğin ortaya çıkmasına neden oldu.

Sahte avukat daha önce 19 ayrı suçtan hüküm giymiş

Yapılan araştırmada, zanlı hakkında daha önce "Avukatlık mesleğinin yasa dışı kullanımı, mülkiyet veya sıfat gaspı, dolandırıcılık" gibi 19 ayrı suçtan işlem yapıldığı ortaya çıktı. Suçların büyük bölümünün Lille ve Douai şehirlerinde işlendiği ortaya çıktı. Bu suçların tekrarlanması durumunda da 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını öngören kesinleşmiş mahkeme kararının da olduğu tespit edildi.

Fransız polisi, Okan G.'yi gözaltına alırken, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak hapse gönderildi. Montargis Barosu'nun da zanlıdan şikayetçi olduğu açıklandı.

Dolandırılanlar arasında Türk vatandaşları çoğunlukta

Zanlının çoğunlukla Türklerin dosyalarını aldığı, dolandırdığı müşteriler arasında da ikamet izni olmayan Türk vatandaşlarının çoğunlukta olduğu belirtildi. Öte yandan sahte avukatın bürosuna tuttuğu sekreterin de Okan G.‘nin sahte avukat olduğundan haberinin olmadığı belirtildi.

Kaynak: artı33

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@