MÜSİAD, Berlin derneğini feshetmek istiyor

Muhafazakar iş adamlarının çatı kuruluşu MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan şubesiyle yetk

EKONOMİ 28.10.2016, 15:08 28.10.2016, 15:08
MÜSİAD, Berlin derneğini feshetmek istiyor
Muhafazakar iş adamlarının çatı kuruluşu MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan şubesiyle yetki paylaşımı sorunu yaşıyor.

Almanya'da 10 şubesi bulunan MÜSİAD Genel Merkezi, Berlin şubesinin istişare toplantılarına katılmamasını ve genel merkezin denetimi dışında hareket etmesini gerekçe göstererek bundan sonra MÜSİAD isminin ve logosunun kullanılmaması yönünde uyarı yazısı gönderdi.

MÜSİAD Berlin yönetimi ise üyelerle toplantı yaparak bu fesih kararına ne gibi bir tepki vereceklerini görüşeceklerini açıkladı.

Öte yandan Almanya'da yayın yapan bir gazetede yer alan MÜSİAD Berlin'in üye aidatlarının bir kısmının genel merkeze gönderilmemesi nedeniyle feshedildiği iddialarının da gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

MÜSİAD genel merkezinin 3-4 bin avroluk ödemelere ihtiyacı olmadığını vurgulayan kaynaklar, fesih kararının genel merkezin bilgisi dışında hareket etmekten kaynaklandığını ileri sürdüler.

Kaynak: Arti49
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@